Warsztaty

Rakla to miejsce w którym organizowane są warsztaty graficzne oraz pokazy autorskie.  Podczas czasu spędzonego w pracowni poznacie wiele ciekawych technik tworzenia litografii oraz wykorzystacie je w praktyce! Oprócz tego przygotowaliśmy dla Was między innymi zajęcia z wypukłodruku, sitodruku, czerpania własnego papieru czy sposobu szycia zeszytów graficznych. Tematy warsztatów są bardzo różnorodne i liczymy, że wspólnie pobrudzimy sobie ręce!

Wszystkie szczegóły dotyczące warsztatów znajdziecie na naszym profilu facebookowym:  https://www.facebook.com/pg/RaklaLitho/events/

 

 

Prowadzący:

Kornel Ofierski - założyciel pracowni Rakla. Absolwent kierunku grafiki warsztatowej na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dyplom magisterski z litografii uzyskał w 2015 roku. W swojej twórczości najczęściej zajmuję się litografią oraz kolagrafią. 

Współtworzy Ostrøv, pracownię/galerię/wydawnictwo promujące książki artystyczne, często self-publishingowe. 

Współtworzył wiele wystaw oraz spotkań autorskich, część z nich kuratorował.  Realizował projekty w ramach mi.in.:  Poznań Design Days, Malta Festival Poznań, 48 Stunden Neukölln Festival Berlin, FAMA -  Świnoujście,  XPRINT,  Poznań  Art  Week  czy  programu  Rezydenci w Rezydencji CK Zamek.

W wolnym czasie gra na konsoli. Niestety przez brak czasu jedną grę przechodzi pół roku. 

www.instagram.com/kornell.ofierski/

www.facebook.com/ostrov.books/

 

 

Martyna Rzepecka - urodzona w Poznaniu. W 2017 roku uzyskała tytuł doktora w zakresie sztuk pięknych, na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Absolwentka Grafiki warsztatowej oraz Edukacji Artystycznej, na WSzP UMK w Toruniu.

 

W latach 2011/12 studentka Academy of Fine Arts, Departmentof Graphic Design na Univerza v Ljubljani, w Słowenii. Obecnie asystentka w pracowni Grafiki Cyfrowej na Akademii Sztuki w Szczecinie oraz adiunkt w Collegium Da Vinci w Poznaniu, na kierunku Grafika. W latach 2017/18 adiunkt w Katedrze Sztuk Wizualnych na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

 

Brała udział w ponad 40.wystawach  narodowych i  międzynarodowych m.in. Grand  Prix   Młodej  Grafiki  Polskiej  w ramach Międzynarodowego  Triennale Grafiki w Krakowie.

Oddająca się pasji „dłubania” w linorycie. Fanatycznie rysująca dłonie, nogi i inne fragmenty   ciała.   Kocha  swojego   psa   Wołgę,  szermierskie   pojedynki   oraz górskie spacery.

 

www.facebook.com/martynarzepeckaArt/

 

www.instagram.com/martyna.rzepecka/

Grzegorz Myćka -  urodzony   w   1989   roku,   doktorant   na   Wydziale   Grafiki i  Komunikacji   Wizualnej   na   Uniwersytecie   Artystycznym   w   Poznaniu.

Zajmuje się grafiką warsztatową, plakatem, ilustracją oraz krótkimi formami animowanymi.

Laureat międzynarodowych i krajowych konkursów m.in. Złoty Medal na Międzynarodowej Wystawie „Satyrykon” w Legnicy, Brązowy Medal na Międzynarodowym Triennale Plakatu w Toyamie w Japonii czy Nagroda Burmistrza Miasta  Dachau  na   Międzynarodowym   Biennale   Plakatu  Społeczno-politycznego
w Oświęcimiu. Uczestnik wielu międzynarodowych wystaw
m. in. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie, Biennale del Cartel w Bolivii, Taiwan International Graphic Design Award, Trnava Poster Triennale, Biennale Plakatu  Polskiego  w  Katowicach,  Międzynarodowe  Biennale  Plakatu  Teatralnego
w Rzeszowie, Międzynarodowe Triennale Grafiki w Falun.

Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2012 roku.

Współtworzy grupę artystyczno-projektową BiG POSTER, która m.in. zajmuje się prowadzeniem warsztatów z tworzenia plakatu, czy wydawaniem czasopisma BiG POSTER ZIN.

W wolnym czasie zastanawia się jak zapełnić wolny czas.

 

www.instagram.com/grzegorz.mycka/

 

www.facebook.com/grzegoz.mycka/

 

Media Społecznościowe

W kilku słowach o tym co robimy

RAKLA to otwarta pracownia artystyczna, promująca technikę druku litograficznego, miejsce w którym odbywają się różnego rodzaju warsztaty artystyczne oraz kurs rysunku i malarstwa. 

Odkwaszając kamień litograficzny rozcieńczonym kwasem octowym, można spodziewać się niefajnych smug.

Przydatne informacje